Oświetlenie boiska LED

Światło w poszczególnych miejscach odgrywa ważną rolę, dlatego nie bez powodu powstały normy dotyczące tego, jak powinno zostać zaprojektowane. Wyjątkowymi lokalizacjami są z pewnością obiekty sportowe. Jak powinno być stworzone oświetlenie boiska oraz stadionu?
Zmodernizuj oświetlenie boiska!

Dlaczego oświetlenie stadionu i boiska jest tak ważne?

Przede wszystkim sportowcy potrzebują odpowiedniej widoczności podczas uprawiania swojej dyscypliny, jednak to nie wszystko. Zwykle różnego rodzaju zawody czy mecze wiążą się z udziałem publiczności, która także powinna oglądać zmagania w komfortowy sposób. Co więcej, najbardziej popularne widowiska są kamerowane i transmitowane w telewizjach. Należy wiedzieć, że kamery muszą posiadać dostateczne warunki pracy, by rejestrowany obraz był dobrej jakości. Oczywiście takie sytuacje są powszechne w większych obiektach, jednak nawet w przypadku orlików konieczne jest profesjonalne wykonanie oświetlenia. Boisko czy stadion to wyjątkowe miejsca także z tego powodu, że mogą się na nich odbywać nie tylko wydarzenia sportowe, ale też widowiska, takie jak wystawy i koncerty, a także targi. Oświetlenie małego boiska czy nawet największego stadionu wymaga profesjonalnego audytu. Jego uzyskanie jest możliwe wyłącznie przy użyciu specjalistycznych narzędzi i obliczeń wykonanych przez wykwalifikowanych fachowców. Co istotne, w każdym przypadku konieczne jest spełnienie wymogów określonych w normach prawnych dotyczących oświetlenia.

Oświetlenie boiska i stadionu - na co zwracać uwagę?

Przy doborze konkretnych lamp należy zwracać uwagę na różne parametry. W przeciwnym wypadku można nabyć modele, które będą męczyły wzrok użytkowników obiektu, a więc przyczynią się do dyskomfortu zarówno sportowców, jak i widowni. Nie bez powodu technologia LED zdominowała rynek, ponieważ wyróżnia się dobrym współczynnikiem oddawania barw, rekordową żywotnością i niskimi kosztami eksploatacji przy wysokiej skuteczności świetlnej. Nawet w przypadku gotowego już boiska warto wykonać modernizację oświetlenia, ponieważ żarówki LED z uwagi na swój niski pobór prądu powodują spory spadek opłat. Z tego powodu pozornie kosztowna inwestycja szybko się zwróci. Rodzaj żarówki to nie wszystko, ponieważ istotną rolę odgrywają oprawy oświetleniowe. W przypadku boiska lub stadionu konieczne jest działanie na otwartej przestrzeni. Z tego powodu lampy muszą być odporne na skrajne temperatury, a także niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak opady deszczu czy śniegu.

Luxmat - profesjonalna pomoc i profesjonalizm

Luxmat to firma zatrudniająca wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki temu wszystkie pomiary odbywają się w sposób rzetelny, a tworzone projekty są zgodne z obowiązującymi normami prawnymi. Spółka miała okazję wykonywać systemy oświetlenia dla boisk sportowych (np. Orlik w Ostródzie) i korzysta z nowoczesnych lamp oraz opraw. Skorzystanie z usług tej firmy daje gwarancję komfortowego użytkowania obiektu przez długie lata.
Informacje kontaktowe
Nasz adres
ul. Kórnicka 52 63-000 Środa Wielkopolska
Napisz do nas!